O nas

Ośrodek Wypoczynkowy

na Kaszubach

Ośrodek Wypoczynkowy ROMA jest jednym z najładniej położonych ośrodków na Kaszubach, mieści się nad jeziorem Łapińskim, w otoczeniu rozległych lasów.

Łapino to miejscowość położona w gminie Kolbudy, w województwie pomorskim.
Czas dojazdu samochodem z Gdańska to tylko 20 minut.

Oferujemy noclegi w komfortowych domkach drewnianych oraz w pokojach hotelowych.
W naszej ofercie znajdą Państwo 34 domki z tarasami, a także 12 pokoi hotelowych. Łącznie dysponujemy 180 miejscami noclegowymi. Istnieje także możliwość postawienia własnej przyczepy campingowej lub namiotu.

Ośrodek Wypoczynkowy ROMA to nie tylko wspaniałe miejsce wypoczynkowe. Polecamy naszą gastronomię. Prowadzimy własną restaurację. Doświadczony personel zapewni Państwu catering na najwyższym poziomie.

Dysponujemy restauracją, chatą biesiadną i grillową oraz namiotem bankietowym wraz z miejscem na ognisko.
Ośrodek posiada własne kąpielisko z szeroką i piaszczystą plażą, pomostem oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego. Na terenie obiektu znajduje się profesjonalny park linowy, boiska sportowe i kort tenisowy oraz siłownia zewnętrzna. Na terenie Ośrodka znajdują się także ogólnodostępne meble drewniane. Naszych najmłodszych gości zapraszamy na plac zabaw. Wjazd do Ośrodka oświetlamy lampą solarną.

Polecamy nasz ośrodek wędkarzom i grzybiarzom. Posiadamy pomosty oraz sprzęt do wędkowania. Ośrodek otaczają grzybne lasy.

Doskonałe miejsce

do organizacji imprez

Ośrodek ROMA to doskonałe miejsce do organizacji imprez okolicznościowych i firmowych, takich jak:

  • wesela,
  • chrzty,
  • komunie święte,
  • spotkania integracyjne,
  • konferencje i szkolenia,
  • bale.

Twoje miejsce

Środowisko naturalne

Ośrodek położony jest na wzgórzach morenowych w otoczeniu wysokiego lasu sosnowego. Lasy są bogactwem naszego regionu , jednak atrakcją tego miejsca jest jezioro. Dysponujemy trzystu metrową linią brzegową wraz z kąpieliskiem. Jezioro Łapińskie jest przepływowym jeziorem rynnowym o powierzchni 42 ha.

 

Woda i las tworzy niepowtarzalny mikroklimat. Charakteryzuje się wysoką wilgotnością powietrza co wpływa korzystnie na odnowę biologiczną człowieka. O walorach klimatycznych tego terenu świadczy również fakt, że Kolbudy posiadały przed II wojną przydomek „mały Sopot” a w Bielkowie mieściło się prewentorium przeciwgruźlicze.

 

Na naszym terenie mamy małą ilością dni burzowych i niewielką prędkością wiatru.
Żyją tutaj w naturalnym otoczeniu różnorodne gatunki ptaków i zwierząt. Można zaobserwować żurawie i czaple. Na wyspie jeziora łapińskiego gniazduje rzadko spotykany czarny bocian. Leśne ostępy kryją zwierzynę: sarny, jelenie, dziki, lisy, łosie.

 

W jeziorze pływają: szczupaki, sandacze, okonie, leszcze, karpie, liny, płocie, ukleje, sumy,
Walory widokowe, leśna cisza i łagodny szum jeziora będą ukojeniem w trakcie wypoczynku.