Plaże morskie Trójmiasto

Od 1990 roku organizatorem gdańskich kąpielisk strzeżonych jest Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Od tego momentu stale wzrasta komfort wypoczynku i podnosi się poziom czystości plaż. Wprowadzane są nowe, bardzo atrakcyjne usługi, które służą mieszkańcom Gdańska jak i odwiedzającym go turystom. Wszystko to sprawia, że gdańskie kąpieliska i plaże stanowią idealne miejsce dla bezpiecznego i aktywnego wypoczynku, czego dowodem są wysokie standardy ekologii i czystości

Gdańsk Sobieszewo

Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo znajduje się na końcu ulicy Falowej. Dwa stanowiska ratownicze zapewniają bezpieczeństwo kąpiącym się turystom. Plaża w Sobieszewie jest naturalna i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom przyrody.

 

Kąpielisko Morskie

Gdańsk – Sobieszewo

ul. Falowa

Gdańsk

(obiekt sezonowy)

tel.: 0 665-293-609

Gdańsk Jelitkowo

Plaża w Jelitkowie jest zdecydowanie mniej oblegana niż chociażby ta w Brzeźnie. Wpływa na to zaciszny klimat kąpieliska. Jedynym punktem rozrywkowym przy samej plaży jest tzw. skwerek z restauracją Parkową i zaledwie kilkoma budkami z jedzeniem. Plaża nie jest przeludniona, a w pobliżu znajduje się przepiękny Park Jelitkowski. Wieczorami przed restauracją Parkową

 

Kąpielisko Morskie

Gdańsk – Jelitkowo

ul. Jantarowa

(obiekt sezonowy)

tel. 601 831 029odbywają się potańcówki.

Gdyńskie plaże

Plaża Gdynia Śródmieście

ul. Bulwar Nadmorski, 81-451 Gdynia

Najpopularniejsza gdyńska plaża, położona w sąsiedztwie Teatru Muzycznego i Skweru Kościuszki. Na szerokości 200 m zorganizowano kąpielisko, które jest strzeżone do końca sierpnia. Plaża jest doskonale skomunikowana, znajduje się na niej także wiele atrakcji dla dzieci (m.in. plac zabaw, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina).

Plaża Gdynia Redłowo

Znana mieszkańcom jako „dzika plaża”, od niedawna jest kąpieliskiem strzeżonym przez ratowników.

Plaża Gdynia Orłowo

Plaża orłowska znana jest przede wszystkim z przepięknych widoków. Na szerokości 100 metrów do końca sierpnia plaża jest strzeżona.

Plaża Gdynia Babie Doły

Plaża jest po części piaszczysta i kamienista. Nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko o łącznej długości linii brzegowej 100 metrów. Niewątpliwą atrakcją Plaży jest bliskość zabytkowej torpedowni.

Molo Gdańsk Brzeźno

Molo Gdańsk Brzeźno słynie z tego, że co roku otrzymuje wyróżnienie Krajowego Programu Błękitna Flaga w Polsce. Woda i plaża w tym miejscu są wyjątkowo czyste i zadbane. Kąpielisko wyróżnia się również stopniem dbania o bezpieczeństwo plażowiczów. Molo monitorowane jest przez całą dobę, a nad kąpiących się turystów oko mają ratownicy z sześciu punktów WOPR. W okolicach plaży znajdują się liczne punkty gastronomiczne i rozrywkowe.

 

Kąpielisko Morskie

Molo Gdańsk Brzeźno

ul. Jantarowa 1

tel. 601 68 99 70, (0-58) 524-18-53

Gdańsk Stogi

Kąpielisko na Stogach to jedna z najbardziej obleganych plaż w sezonie letnim w Gdańsku. Jedną z atrakcji tego miejsca jest Letni Stadion, wyposażony w trybuny na 1500 osób, na którym odbywają się liczne turnieje – m.in. plażowe rugby i piłka ręczna. Przed wejściem na plażę znajdują się liczne punkty gastronomiczne

 

Kąpielisko Morskie

Gdańsk – Stogi

ul. Wydmy 1, Gdańsk

tel. 601 81 86 95

(0-58) 320-73-52

Sopot

Plaża sąsiadująca ze słynnym „Monciakiem”. Moc atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Główną atrakcją jest najdłuższe molo w Polsce. Plaża jest strzeżona w sezonie wakacyjnym.

Sopot jest najbardziej znaną trójmiejską plażą. Co roku przyjeżdżają do uzdrowiska tysiące ludzi pragnących relaksu na najwyższym poziomie. Jest także plażą, na którą najłatwiej trafić. Wystarczy wsiąść w Szybką kolej miejską i w ciągu kilku(nastu) minut jesteśmy na miejscu. Potem wystarczy zejść w dół sławnego już monciaka i możemy szukać dogodnego miejsca, gdzie można by rozłożyć kocyk i opalać się do wieczora. Jeśli ktoś chciałby się wybrać samochodem, może zostawić auto na jednym z czterech płatnych parkingów. Dwa z nich znajdują się zaraz przy dworcu, dwa kolejne zaraz przy plaży. Należy także pamiętać, że na większości ulic w centrum Sopotu parkowanie jest płatne. Dokładniejsze informacje można znaleźć na mapce.

Na wspomnianym wcześniej monciaku restauratorzy są w stanie spełnić prawie każde zachcianki kulinarne. Możemy skosztować sushi, czy napić się oryginalnej gorącej czekolady Wedla. Wieczorem, po całym dniu spędzonym na plaży możemy zajść do legendarnego SPATiF-u, lub wejść w jedną z licznych bocznych uliczek gdzie kryją się nie mniej ciekawe lokale.

Nie można powiedzieć, że było się w Sopocie, jeśli nie „zaliczyło” się mola . Niestety ta przyjemność jest już płatna. Jednak warto wejść, by poczuć siłę Bałtyku, czy korzystając z dostępnych lunet (niestety też płatnych) pooglądać wielkie tankowce, czy luksusowe jachty sunące sennie na krawędzi horyzontu.

Plaża jako jedna z niewielu posiada mały basenik ze słodką wodą, w której bez strachu mogą pluskać się najmłodsi.

Jednak to nie jedyna atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o nich. Po całej plaży porozmieszczane są wielkie, dmuchane balony, na których nasi milusińscy mogą poskakać, wielkie dmuchane zamki czy obowiązkowa wielka zjeżdżalnia.

Fani sportów wodnych mogą skorzystać z ofert licznych wypożyczalni sprzętu wodnego, a ci bardziej leniwi mogą po prostu wypożyczyć leżak i leniuchować przy drinku cały dzień.